Тимът на Бразилия остава непобеден след разгром над Чили

бразилия изнесе лекция парагвай коутиньо вкара метра
08:33, 25.03.2022
Чете се за: 01:42 мин.

Бразилия победи Чили с 4:0 в мач от 17-ия кръг на квалификациите в зона Южна Америка за Световното първенство. Неймар, Винисиус, Коутиньо и Ричарлисон се разписаха. След 16 мача Бразилия няма нито една загуба - 13 победи и 3 равенства.

Домакините контролираха играта през първото полувреме на стадион "Маракана", но постоянството им се отплати едва в 44-ата минута. Маурисио Исла повали противников играч в наказателното поле и се стигна до дузпа, реализирана от Неймар.

В продължението на първата част Винисиус удвои аванса на отбора си с удар в долния десен ъгъл за 2:0.

След почивката чилийците стигнаха до гол, но той бе отменен заради засада.

Селесао отново наложи натиск и до известна степен повтори действията си от първото полувреме. Съдията Дарио Ерера отсъди нов 11-метров наказателен удар. Резервата Филипе Коутиньо направи резултата 3:0.

В добавеното време на срещата другата резерва Ричарлисон шутира от границата на наказателното поле, за да оформи крайния резултат - 4:0.

Бразилия остава на лидерската позиция в класирането с актив от 42 точки. Възпитаниците на Тите вече се класираха за Мондиал 2022 в Катар и се нуждаят от само 2 точки, за да си гарантират първото място в таблицата. Чили е 7-и в подреждането с 19 пункта и няма шанс за участие на Световното първенство.

Ивайло Калфин: Думите на посланик Митрофанова са неприемливи