Украйна отхвърли обвинения на Русия, че е нанесла ракетен удар срещу сепаратисткия център Донецк, където има десетки убити и ранени.
Москва определи като военно престъпление смъртта на 23-ма цивилни, включително деца.
Според властите в Донецк отломки от свалена украинска ракета "Точка-У" с касетъчен заряд са се посипали върху хора на автобусна спирка и на опашка за билети.
Общоруската държавна телевизионна и радиопредавателна компания разпространи кадри с пораженията в Донецк. Киев категорично заяви, че вероятно става дума за руска ракета или друг вид боеприпас.
Украйна твърди, че няма намерение да превзема Донецк и Луганск, които са под контрола на проруски сепаратисти от осем години. Украинската страна и нейните съюзници обвиняват Русия, че планира операции под "фалшив флаг" като претекст за продължаване на войната.
БИТКАТА ЗА КИЕВ: ВИЖТЕ СПЕЦИАЛНИТЕ РЕПОРТАЖИ НА БРУНО БЕКМАН
Лидерите на балтийските и скандинавски страни от НАТО се събират за среща във формат НБ8
Ескалацията в Близкия изток: Израел и Иран обявиха край на размяната на удари
Съдът гледа мярката на единия от шофьорите, причинили жестоката катастрофа на "Челопешко шосе"
Милена Милотинова: БНТ търси не просто град-домакин – търси град-партньор