Виктория Томова стартира с победа над София Кенин на тенис турнира в Индиън Уелс

виктория томова загуби три позиции номер световната ранглиста
08:35, 09.03.2024
Чете се за: 01:25 мин.

Виктория Томова започна с победа участието си на тенис турнира от сериите WTA 1000 в Индиън Уелс.

Българката победи с 6:4, 7:6(5) представителката на домакините София Кенин. Срещата продължи точно 100 минути. 25-годишната Кенин е шампионка на Откритото първенство на Австралия през 2020 година.

Томова изостана с 0:2 в началото на първия сет срещу Кенин, но направи обрат до 5:2. При 5:3 Вики сервира за спечелване на сета, но допусна пробив. Томова обаче отново се справи с подаването на своята съперничка и спечели първата част с 6:4.

Томова продължи да доминира на корта и поведе с 5:2 във втория сет. Кенин обаче спечели четири поредни гейма и при 6:5 сервира за изравняване на сетовете. Българката показа здрави нерви и успя да върне пробива за да се стигне до тайбрек. В него Томова поведе с 5:1 точки, но допусна изравняване при 5:5. След това българката поведе с 6:5 и от първия си мачбол затвори мача в своя полза.

Във втория кръг първата ни ракета ще играе срещу 20-та поставена в основната схема Каролин Гарсия.

Йоана Константинова отпадна на полуфиналите на тенис турнир от категория J500 в Бразилия
Светът е в очакване на церемонията по раздаване на "Оскарите"