Волейболните националки под 17 г. загубиха от Хърватия на европейското първенство

Български национален отбор по волейбол за жени под 17 години
Снимка: Българска федерация по волейбол
15:53, 16.07.2023

Националният отбор по волейбол за жени под 17 години загуби с 2:3 (16:25, 25:22, 25:23, 23:25, 10:15) от Хърватия в много драматичен мач на европейското първенство в Сърбия.

Двубоят беше директен сблъсък между първите два отбора в групата и съперникът остава лидер. Хърватките оглавиха класирането в събота.

В първия гейм Хърватия беше по-силният отбор на терена. Решителна се оказа серия в края, когато пет поредни точки решиха изхода. Много драматично и с непрекъснато обрати протече втората част. Хърватките първи дръпнаха с 5:2. Родните националки направиха шест поредни точки за 12:8. След това съперникът имаше аналогична серия, след която зрителите видяха равенство 18:18. В решителните минути на гейма момичетата на Владислав Тодоров демонстрираха характер и го спечелиха.

По подобен начин мина и третата част. Тогава също съперниците разменяха точки и по-кратки серии. След 20:20 българките обаче бяха безупречни в най-важните моменти. Драмата не спря и в четвъртия гейм. България имаше шанс да затвори мача, но за съжаление не успя.

В последвалия тайбрек националките отстъпиха с 10:15. Това беше второ поредно поражение след 0:3 от Италия предния ден.

Следващият мач на България е срещу домакина Сърбия във вторник от 18,30 часа.

Ерлинг Холанд донесе първата шампионатна победа на Манчестър Сити на стадион "Тотнъм Хотспър"
Чете се за: 02:32 мин.
Николай Петков представи радиозаписи на българската експедиция, изкачила Еверест
21:54, 14.05.2024
Чете се за: 01:07 мин.
Магомед Рамазанов пред БНТ: Целта ми на Олимпийските игри е златото
21:43, 14.05.2024
Чете се за: 01:05 мин.
Фернандо Каранга и Бърнард Текпетей получиха тежки санкции от Дисциплинарната комисия към БФС
21:32, 14.05.2024
Чете се за: 00:55 мин.
Волейболните национали на България загубиха от Естония в неофициалния дебют на Джанлоренцо Бленджини
21:03, 14.05.2024
Чете се за: 01:42 мин.