Първото заседание беше насрочено за вчера, но се провали заради липсата на кворум
Парламентът трябва да заседава за първи път след местните избори. Първото заседание беше насрочено за вчера, но се провали заради липсата на кворум.
Депутатите от ГЕРБ и ДПС не влязоха в зала, а народните представители от ПП-ДБ присъстваха, но не се регистрираха с мотива, че не искат опозицията да определя дневния ред.
От ГЕРБ обявиха, че днес все пак ще влязат в пленарна зала, защото носят отговорност за управлението.
Вчера депутатите от партията не присъстваха заради срещата в централата на ГЕРБ с парламентарната група, на която беше обсъдена подкрепата за кабинета.
Днес ще заседава изпълнителната комисия, а в събота предстои национален съвет във Велико Търново, след който ще стане ясно решението на ГЕРБ.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok
Радан Кънев: Днес пак не чухме отговор на въпроса каква е политиката ни по отношение на "Коалицията за желаещите" и на Украйна
Петър Витанов: "Коалицията на желаещите" е извън институционална, създадена, за да се заобикалят решения на Европейския съюз и на НАТО
Възможностите за взаимодействие в различни сфери обсъдиха Румен Радев и представители на провинция Баден-Вюртенберг
Деница Сачева, ГЕРБ-СДС: Първият бюджет на държавата в евро няма визия за бъдещето
Премиерът: България защитава своя интерес, но не пречи на съюзниците си да защитават своя
Доклад на ЕК за върховенството на закона: В ход е подобряване на независимостта на обществените медии