Ямбол с категорична победа срещу ЦСКА в баскетболното първенство

21:50, 08.12.2022
Чете се за: 01:47 мин.
ямбол категорична победа цска баскетболното първенство

Отборът на Ямбол записа третата си победа от началото на сезона в баскетболния шампионат, след като надигра като домакин с 90:65 (15:16, 35:15, 28:14, 12:20) състава на ЦСКА в последен двубой от 9-ия кръг на НБЛ.

Двубоят започна равностойно, като след първата четвърт "червените" водеха с една точка при 16:15, но още до почивката домакините се откъснаха с близо 20 точки, след като края на втората четвърт дойде при 50:31 в полза на ямболии.

Момчетата на Александър Александров продължиха да увеличават преднината си и след почивката, като преди решителните 10 минути тя вече беше надхвърлила 30 точки при 78:45.

В крайна сметка до края на срещата гостите от София стопиха част от пасива си и така финалната сирена дойде при 90:65 за най-резултатната победа на БК Ямбол от началото на кампанията.

Над всички за победителите беше Уилям Таваре с 27 точки, а 15 добави Иван Лилов. За гостите от ЦСКА също с 15 пункта приключи Джордан Калахан.

В класирането Ямбол заема 9-та позиция с баланс 3-4 и актив от 10 точки, докато с пункт повече "червените" са 7-ми. Баскетболистите на Росен Барчовски обаче имат и мач повече, като техният баланс е 3-5.

Росица Денчева също е на четвъртфинал на "Ориндж Боул"