Янаки Милев и Антъни Генов достигнаха до четвъртфиналите в Анталия

В следващия кръг Милев ще има за съперник номер 6 Джузепе Ла Вела (Италия), когото победи с 6:3, 6:1 във финала на турнира през миналата седмица, а Генов излиза срещу Стефан Палоси (Румъния).

янаки милев класира четвъртфиналите сингъл турнира куршумлийска баня загуба габриел донев
14:50, 07.03.2024
Чете се за: 01:12 мин.

Янаки Милев и Антъни Генов се класираха за четвъртфиналите на единично на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставеният под номер 3 в схемата 3 Милев, който спечели титлата на друг турнир в Анталия през миналата седмица, победи Тома Фюрел (Франция) със 7:5, 3:6, 6:3 за 2:04 часа. Българинът изоставаше с пробив и 2:3 в третата решителна част, но спечели следващите четири гейма, за да триумфира с победата.

Антъни Генов надделя над осмия в схемата и свой партньор на двойки Феликс Коруин (САЩ) с 6:7(5), 6:3, 6:1 за 2:42 часа.

Генов и Коруин, втори поставени, ще играят по-късно днес на четвъртфиналите на двойки срещу италианците Омар Бригида и Джузепе Треска.