Йоханес Клаебо и Кристине Скистад триумфираха в спринтовете от Световната купа по ски бягане в Драмен

йоханес клаебо кристине скистад триумфираха спринтовете световната купа ски бягане драмен
17:47, 12.03.2024
Чете се за: 02:40 мин.
Зимни

Норвежците Йоханес Клаебо и Кристине Скистад спечелиха спринтовете класически стил съответно при мъжете и при жените от Световната купа по ски бягане в Драмен (Норвегия).

Клаебо триумфира във финалната надпревара в спринта с време 2:35.89 минути. Той записа пети пореден успех в стартовете от Световната купа и 13-а за сезона. Той вече има 48 победи в спринта и общо 81-а в кариерата си.

На второ и трето място при мъжете се наредиха още двама норвежци. Хавард Таугбол завърши втори с 2:36.98 минути, на 1.09 секунди от победителя, а третата позиция зае Евен Нортхуг с време 2:37.21 секунди и изоставане от 1.32 секунди. Това бе първо класиране в призоната тройка за Нортхуг за сезона.

Шестицата допълниха Антоан Сир (Канада), Ришар Жуве от Франция и Джеймс Шуунмейкър (САЩ).

Лидерът в класирането за Световната купа Харалд Амундсен (Норвегия) отпадна на полуфиналите в Драмен, но остава начело с 2415 точки. Втори е Клаебо с 2258 точки, на 157 от Амундсен, а третото място държи още един норвежец - Ерик Валнес с 1939 точки.

За малкия кристален глобус в спринта Клаебо води с 1099 точки три състезания преди края на сезона.

При жените победителката в спринта Кристине Скистад финишира за 3:01.25 минути. Скистад постигна девети успех и общо 15-и подиум в кариерата си. Тя остави зад себе си представителката на Швеция Лин Сван с 3:01.88 минути и изоставане от 0.63 секунди и американката Роузи Бренан с време 3:03.07 минути, на 1.82 секунди от Скистад.

Останалите в топ 6 бяха Йохана Хагстрьом (Швеция), Надин Фандрих от Швейцария и Фрида Карлсон (Швеция).

Американката Джеси Дигинс остава лидер в генералното класиране за Светвната купа по ски бягане при дамите с 2490 точки, въпреки че днес отпадна на четвъртфиналите. В подреждането следват шведките Сван с 2388 точки, само на 102 от водачката и Карлсон с 2155 точки.

На върха в класирането за малката Световна купа в спринта е Лин Сван с 1167 точки.

Още Зимни

Павел Дацюк бе приет в Залата на славата на НХЛ
15:02, 26.06.2024
Чете се за: 02:10 мин.
Флорида ликува с първа Купа Стенли
09:04, 25.06.2024
Ойлърс съкрати изоставането си от 3:0, форсирайки решаващ Мач №7 срещу Пантърс за Купа Стенли
09:25, 22.06.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Едмънтън с втора поредна победа срещу Флорида в борбата за Купа "Стенли"
Чете се за: 01:02 мин.
Флорида Пантърс е на победа от първа купа "Стенли"
09:24, 03.06.2024
Едмънтън Ойлърс поведе в серията с Далас Старс и се доближи на успех от финал в НХЛ
10:56, 01.06.2024
Шампионско посрещане за националите по бокс при завръщането им от олимпийската квалификация в Бусто Арсицио (ВИДЕО)