Ювентус едва се добра до равенство срещу деветима от Болоня

ювентус добра равенство деветима болоня
21:36, 16.04.2022
Чете се за: 01:32 мин.

Отборът на Ювентус завърши наравно 1:1 с Болоня в двубой от 33-ия кръг на италианската Серия "А".

Гостите откриха резултата на "Ювентус Стейдиъм" в Торино близо десетина минути след началото на втората част, когато Роберто Сориано изведе Марко Арнаутович в наказателното поле на "бианконерте", а нападателят на "рособлу" заобиколи стража Войчех Шчесни и се разписа в опразнената врата.

В 84-ата минута Болоя остана с двама футболисти по-малко на терена. Адама Сумаоро получи директен червен картон за нарушение срещу Хуан Куадрадо, като съотборникът му Гари Медел реагира остро на това отсъждане и реферът Хуан Лука Саки набързо му каза два жълти картона.

"Старата госпожа" отбеляза изравнително попадение в петата минута от добавеното време, когато след центриране от ъглов удар Алваро Мората опита акробатичен изстрел със задна ножица, а Душан Влахович от непосредствена близост се разписа за 1:1.

В класирането Ювентус е четвърти с 63 точки, на 3 пункта за третия Наполи и на 6 точки пред петия Рома. Болоня пък е 13-и с 38 точки в актива си.