Ювентус надви Венеция с два гола на рожденика Бонучи

ювентус Венеция
15:23, 01.05.2022

Ювентус победи Венеция с 2:1 в мач от 34-ия кръг на Серия А. Леонардо Бонучи се разписа на два пъти, а Матия Араму бе точен за гостите.

Още в 4-ата минута Лука Пелегрини стреля в напречната греда с плътен шут извън наказателното поле.

Само три минути по-късно Леонардо Бонучи откри резултата с удар с глава в наказателното поле.

След почивката гостите заиграха по-атакуващо на стадион "Алианц" в Торино. Матия Араму изравни резултата в 71-ата минута с изстрел в в долния десен ъгъл на противниковата врата.

"Бианконерите" бързо си върнаха аванса от едно попадение. Леонардо Бонучи удвои головата си сметка в срещата и донесе трите точки за домакините. Това е най-резултатният сезон за бранителя в Серия А.

Ювентус остава на 4-ата позиция в класирането с актив от 69 точки. Венеция заема последното място в подреждането с 22 пункта.

Здравният министър: 15% ще е увеличението на клиничните пътеки в болниците, които не променят заплатите