ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Западът предупреди Иран: Ограничаването на инспекциите е опасно

bnt avatar logo от БНТ , Източник: БГНЕС
A+ A-
Чете се за: 00:55 мин.
По света
западът предупреди иран ограничаването инспекциите опасно
Слушай новината

Европейските сили и Съединените щати предупредиха Иран, че би било "опасно" да се налагат заплашителни ограничения за проверките на ядрените агенции на ООН, добавяйки, че Техеран трябва да се върне към пълно съответствие с ядреното споразумение от 2015 г.

Великобритания, Франция, Германия и САЩ заявиха след разговори в Париж, че са "обединени в подчертаването на опасния характер на решението за ограничаване на достъпа на МААЕ" преди крайния срок от 21 февруари, определен от иранския парламент.

В изявлението им се призовава "Иран да обмисли последиците от такива тежки действия, особено във времена на подновена дипломатическа активност и възможности", като добави, че всички те споделят целта Иран да се върне към "пълно спазване" на споразумението.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?