В Казанлъшко се надяват на силна година
Кампанията по прибиране на розовия цвят в страната тази година подрани и стартира още в първите дни на месец май.
Сухата и топла пролет е основната причина за очаквания по-ранен старт на розобера.
Розопроизводителите в казанлъшкия регион се надяват годината да е силна въпреки подраняването на кампанията.
"В следващите дни очакваме бум на цъфтежа. Липсата на работна ръка е основен проблем - това е целогодишен труд", коментира Петър Симеонов, розопроизводител от град Гурково.
По думите му друг проблем е липсата на препарати за растителна защита.
Около 50 000 декара са насажденията с маслодайна роза в България. Очаква се да бъдат прибрани до месец.
Вижте още в прякото включване на Десислава Петкова.
Шофьорът от катастрофата на АМ "Тракия": Направих всичко възможно да удържа камиона
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
Момиче на 16 години и момче на 17 години загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил между Мездра и с. Боденец