Министерството на енергетиката и КЕВР започват извънредни проверки на електроразпределителните дружества. Причината са редицата сигнали за завишени сметки за електроенергия на потребителите. Консумацията за януари спрямо декември е повишена между 15 и 30% отчете министърът на енергетиката в оставка Жечо Станков.
Жечо Станков, министър на енергетиката в оставка: "Ще бъде разгледан всеки случай по отделно, ще обърнем специално внимание дали сметките за електроенергия са засечени в 30-дневен период, а не както беше през 2013 г., когато бяха включени два месеца в една сметка. Ще влезем много внимателно и в качеството, дали домакинството е получило ток със съответното качество. И повярвайте ми ще приложим цялата строгост на закона както за законодателството, за което отговаря КЕВР, така и законодателството за което отговаря министерството на енергетиката, за да накажем всички нарушения ако бъдат установени такива."
Спор между управляващите и част от опозицията заради Закона за съдебната власт
Димо Дренчев, "Възраждане": България няма време да чака правителството бавно да се проваля
"Сбогом, малки ангели": Отрупаха с цветя стадион "Славия" в памет на загиналите деца на АМ "Тракия" (СНИМКИ)