Управителка на банков клон в Германия беше осъдена на 22 месеца условно, тъй като в продължение на повече от година тайно прехвърляла пари от сметки на богати клиенти в сметки на по-бедни.
62-годишната германка местела парите от съжаление към клиентите с финансови затруднения. Според обвинението тя е прехвърлила седем милиона и 600 хиляди евро, като е извършила поне 117 операции.
Самите клиенти изобщо не разбирали за това. Анонимната добродетелка не е присвоила нито едно евро. Тя била движена само от съчувствие към хората с финансови проблеми, твърди нейният адвокат.
Медиите в Германия вече я нарекоха Банкерката Робин Худ – на името на най-обичания разбойник на всички времена. По неговия пример тя ограбвала богатите, за да помага на бедните.
Банката обвини своята служителка за нанесени щети за над един милион евро. Тя ще трябва да връща сумата с пари от скромната си пенсия.