ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Хотелиери обсъдиха с депутати забраната за пушене

bnt avatar logo от Вера Александрова
A+ A-
Чете се за: 00:54 мин.
У нас

Има вероятност пълната забрана за пушене на обществени места да отпадне. Това стана ясно от срещите в парламента на представители на Българската хотелиерска и ресторантьорска организация с депутати. Потърпевшите настояват отново да се обособят зали за пушачи и непушачи. Макар че премиерът и здравният министър са против, част от депутатите са склонни да отстъпят пред това искане.

хотелиери обсъдиха депутати забраната пушене
Има вероятност пълната забрана за пушене на обществени места да отпадне. Това стана ясно от срещите в парламента на представители на Българската хотелиерска и ресторантьорска организация с депутати. Потърпевшите настояват отново да се обособят зали за пушачи и непушачи. Макар че премиерът и здравният министър са против, част от депутатите са склонни да отстъпят пред това искане.

Депутатите от ГЕРБ ще провокират дебат в парламента за забраната на пушенето на обществени места. Склонни са на известни компромиси в името на по-добрите икономически резултати.

Диан Червенкондев, депутат от ПГ на ГЕРБ:
- Всичко ще бъде коментирано и може би ще се търсят разумните баланси за обособяване на зони за пушачи и непушачи, така че всички права на непушачите да бъдат гарантирани, така както е било досега, но да има и разумни компромиси за обратната страна.

Здравният министър Десислава Атанасова обаче е безкомпромисна.

Десислава Атанасова, министър на здравеопазването:
- Нашата позиция остава категорична по отношение на Закона за здравето - няма да подкрепим промяна в тоталната забрана за пушене на закрити обществени места. Казвам ви нашето становище на МС - моето и на г-н Борисов.

Тази сутрин представители на хотелиерите и ресторантьорите са разговярали с премиера Борисов. Той ги е посъветвал да търсят съмишленици в парламента. Вслушвайки се в препоръката му, в следобедните часове те пристигнаха в Народното събрание, за да търсят подкрепа от парламентарни групи.

Благой Рагин - председател на Българска хотелиерска и ресторантьорска асоциация:

- Към 50% мислим, че сме ги убедили, но ни трябват още подкрепа.

Ако депутатите не се вслушат в исканията им представители на малкия и средния бизнес готвят гражданско неподчинение, обяви Благой Рагин. Планират от 15 до 30 декември да разрешат пушенето в заведенията си, за да сметнат каква е разликата при забраната и при по-либерален режим.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?