Две линейки получи Многопрофилната болница за активно лечение в град Разлог. Новите автомобили са доставени от Германия и ще обслужват пациенти от 4 общини в региона, с тях ще се подобри качеството при транспортиране на пациентите. Дарението е от РОТАРИ клуб Разлог и е на стойност над 50 000 евро.
Новите линейки са оборудвани с модерна апаратура за спешна помощ. Разполагат с механизирани носилки и електрошок.
доктор Божидар Велев, директор на МБАЛ-Разлог: По този начин, благодарение на оборудването, което имат, се повишава сигурността и качеството и транспорта на един болен в тежко състояние, било в коматозно или в шоково. Оборудвани са със всичко необходимо.
Никола Цаков: Най-важното е оборудването, защото без оборудване човек може да си отиде, ако е в тежко състояние.
Костадин Гърменов: Необходими са, крайно се нуждае така, понеже тука районът е много отдалечен и са необходими за болницата.
Дарението е изключителна важно за болницата, разказват лекарите, защото до момента при транспортиране на пациенти се е налагало да ползват апаратура за спешна помощ от отделенията. Линейките ще бъдат особено полезни и през зимния сезон, когато зачестяват случаите на спортен травматизъм в съседната община Банско.
Катастрофа между два тежкотоварни автомобила затвори временно Прохода на Републиката
Полицията откри в склад авточасти от крадени автомобили в София, мъж е задържан
Милена Милотинова: Това, което ни предстои, е домакинството и ние трябва да се представим на ниво
В ефира на БНТ: DARA и Евтим Милошев поставиха началото за създаване на Дом на артистите
Когато звучеше "Bangaranga", всички ставаха и танцуваха – журналистът Виктор Борисов от БНТ разказва за феномена DARA