12 училища във Варна и в областта ще се включат в третото национално проучване за наднорменото тегло при учениците. Изследванията ще се проведат през април и май с участието на 240 деца.
Проучването се организира от Министерството на здравеопазването и Националния център по обществено здраве и анализи. То е в рамките на европейска инициатива на Световната здравна организация, в която участват 26 страни. На децата, които ще се включат в изследването ще им бъдат измерени телесното тегло, височината, обиколката на талията и ханша.
Ще бъде направено и анкетно проучване, свързано с храненето, физическата активност, факторите на семейната и училищната среда. Участието е доброволно, а информацията е напълно поверителна.
Бъдещето на детската болница: И Здравното министерство ще проверява проектирането на педиатрията
В "Пирогов" продължава борбата за живота на децата, катастрофирали Горна Оряховица
Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си