Министърът на отбраната Красимир Каракачанов представи идеен проект за паметник на Девета пехотна плевенска дивизия в Плевен. Каракачанов е патрон на инициативата за изграждането на мемориала, който ще увековечи подвига на българските воини по време на Дойранската епопея.
Идеята се заражда още на фронта преди 100 години, но и досега в Плевен няма паметник на героите от Дойран. От няколко месеца върви дарителска кампания. Събрани са около 10 000 лева. Материалът за петте фигури ще бъде извлечен от гилзи. В следващите дни макетът може да се види в Плевен, а след това ще бъде показан и в парламента. Определено е и мястото за паметника, който трябва да бъде готов и открит догодина.
Красимир Каракачанов, министър на отбраната: Героите от Дойран, войниците от Девета плевенска дивизия и техният командир генерал Вазов не само удържат, но и нанасят поражение на противниците на България. Именно воините от Девета плевенска дивизия са тези, благодарение на които България е в тези си граници в момента. Тези хора заслужават уважение, заслужават да им бъде издигнат паметник.
Нови правила за минималната работна заплата – какво се променя от следващата година?
Правителството предлага генерал-майор Венцислав Мутафчийски да бъде удостоен с орден "Св. св. Кирил и Методий“ - огърлие
Богомил Николов: Не смятам, че чиновници трябва да изчисляват справедлива цена
Приоритетите на властта до 2030 г.: Правителството прие управленската програма
Съдът в Пловдив пусна от ареста младежите, обвинени за побоя над двама непалци
Пълно слънчево затъмнение в Европа – в преследване на природния феномен