Празненства в еквадорската джунгла. Племена по поречието на Амазонка спечелиха съдебен спор с правителството в Кито. Съд забрани земите на племената в джунглата да бъдат отдавани на петролни компании.
Танцът на победата на ваораните. От векове племето обитава парка Ясуни в Еквадор. Смята се, че това място има най-голямо биоразнообразие на планетата. Но е от най-апетитните зони за петролните компании.
В недрата на Ясуни се намират 20% от нефтените залежи в Еквадор. Петролни сондажи там се правят от 60-те години на XX век. Оттогава местните хора се опитват да защитят земите си - с протести и съдебни дела.
За нас тази победа означава, че децата ни ще са здрави и ще живеят далеч от замърсяването. Това е, което ние даваме на света - глътка чист въздух от Амазония.
И другите племена трябва да направят същото. Обединени ще бъдем по-силни.
Според съдебното решение правителството в Еквадор може да продължи енергийните си проекти. Но при бъдещи сондажи в парка Ясуни, племената, които живеят там, трябва да бъдат информирани и да дадат съгласието си.
Правителството на Великобритания одобри придобиването на „Уорнър Брос Дискавъри“ от „Парамаунт“ за 110 млрд. долара
Какво ще се случи с цената на дизела: Очаква ли се поевтиняване или нов ръст?
Валя Веселинова: Потребителите трябва да бъдат разумни, да не се подлъгват по ниската цена
Окръжната прокуратура в Русе поиска арест за петима от участниците в групите, свързани с разбитата лаборатория за фентанил
Пожарът на „Тракия“: Екипи продължават да следят, за да не се разпространява огънят