В началото на следващата седмица подновяват проучванията на античното селище Хераклея Синтика. С всяка изминала година разкопките и откритията на археолозите стават все по-популярни. Затова броят на българските и чуждестранни туристи нараства. В "Града на Македонските царе" се предполага, че са живели траки, елини и римляни. Културното наследство е изключително богато. Какво ще проучват през този сезон археолозите и какви са очакванията им вижте от разговора в Сутрешния блок на БНТ със Сотир Иванов, директор на музея в Петрич.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите