ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
Иран предупреди България заради разполагането на...
Чете се за: 03:27 мин.
С райски газ в колата: Арестуваха шофьора на мощен...
Чете се за: 02:57 мин.
Комисията по отбрана одобри разполагането на 8...
Чете се за: 05:37 мин.
Пожар избухна в Пирин над Разлог (СНИМКИ)
Чете се за: 01:05 мин.
Излезе второто класиране за прием в 8-и клас
Чете се за: 00:22 мин.
Президентът Йотова за разполагането на американски...
Чете се за: 03:00 мин.

ЗАПАЗЕНИ

Прокуратурата оповести новите доказателства за източването на НАП

bnt avatar logo от БГНЕС
A+ A-
Чете се за: 00:22 мин.
У нас

Прокуратурата оповести новите доказателства по делото за хакерската атака срещу НАП. Те бяха представени по време на гледането на мярката за неотклонение на собственика на "ТАД Груп" Иван Тодоров вчера. Днес документите вече са публични.

прокуратурата оповести новите доказателства източването нап

Доказателствата на обвинението включват чатове, протоколи от разпити на свидетели, както и протоколи от свидетелски показания на "хакнати" медии и застрахователни дружества.

Обвиненият в подбудителство към кибертероризъм собственик на "ТАД Груп" Иван Тодоров беше оставен за постоянно в ареста. Към наказателна отговорност са привлечени още Кристиян Бойков и търговският директор на компанията Георги Янков.

"От сървърите на НАП са източени личните данни на над пет милиона български граждани, а в общодостъпен сайт във файл "NE SE CHISTIIIIIII" са събрани данни за 2099 лица, заемащи висши държавни длъжности. Засегната е информационната сигурност на десетки търговски дружества и държавни органи", се казва в съобщение на Спецпрокуратурата.

Свързани статии:

Собственикът на ТАД Груп Иван Тодоров се върна в ареста
Собственикът на "ТАД Груп" Иван Тодоров се върна в ареста
Собственикът на "ТАД груп" Иван Тодоров се върна в ареста....
Чете се за: 01:42 мин.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо
Абонирай ме за най-важните новини?