Първи случай на западнонилска треска у нас за тази година. Заболяването е засегнало централната нервна система на 60-годишна жена. Това потвърди за "По света и у нас" директорът на Националния център по заразни и паразитни болести.
Беше доказан първият случай на западнонилска треска за сезон 2019 година. Пациентката, чийто материал изследвахме, лежи в Болница в град Монтана.
Вече е добре пациентката. В конкретния случай засягането на нервната система е преминало благоприятно. Вече има оздравяване, няма остатъчни явления.
Когато се засегне нервната система от западнонилска треска са възможни усложнения, които може да са фатални при 10 до 20% от хората.
От 160 души, ухапани от комари, които носят вируса на западнонилската треска, възпаление на мозъка получава само един.
В Гърция смъртните случаи са повече от 50, в Сърбия - 45, в Румъния - 35.
България и Китай разширяват научното си партньорство с нови иновационни проекти
Приключи протестът на медиците в София, движението на Орлов мост беше блокирано
Трима души загинаха при жестока катастрофа край Пловдив, 7-годишно дете е с опасност за живота (СНИМКИ)
Продължават дипломатическите совалки по предложения от САЩ план за край на войната в Украйна
Светещ обект и силен тътен над Синеморец – жители разказват за необичайно нощно явление