ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Връщат книжния пазар и пейката на Славейкови на "Граф Игнатиев"

Чете се за: 00:21 мин.
У нас

Днес приключва ремонтът на емблематичната за София ул."Граф Игнатиев". Довършителни дейности все пак остават, сред които подмяната на превърналите се в обект на полемика ограничители. Повече за равносметката на тази реконструкция вижте от прякото включване на Тереза Ставрева и нейните събеседниците - директорът на Дирекция "Транспортна инфраструктура" инж. Даниел Евлогиев и инж. Тодоров от надзора на ремонта.

Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

Ремонт на релсите, нови пейки, кошчета, промяна на настилките и напълно нов облик след ремонта - това е равносметката след ремонта, започнал преди малко повече от година.

Предстои поетапно възстановяване на отделните елементи на площада, например пейката на Петко и Пенчо Славейкови. В експлоатация ще бъде пуснат и фонтана, като преди това трябва да бъдат направени някои допълнителни проби.

Книжният пазар отново ще бъде върнат на площада, като в момента се уточнява обликът на сергиите.

До два месеца се очаква да бъдат сменени и ограничителите на трамвайните линии, като Столична община няма да плаща за демонтажа и монтажа на новите.

Свързани статии:

Столична община проверява ремонта на Графа
Столична община проверява ремонта на "Графа"
Проверка на ремонта на "Графа". Столична община ще инспектира как...
Чете се за: 00:11 мин.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?