15-годишните баскетболистки на Шампион 2006 с две победи и загуба в Адриатическата лига

годишните баскетболистки шампион 2006 две победи загуба адриатическата лига
от БНТ , Източник: bgbasket.com
07:25, 03.10.2023
Чете се за: 02:20 мин.

Баскетболистките на Шампион 2006 до 15-годишна възраст започнаха отлично своето дебютно участие в Адриатическата лига за сезон 2023/24 година. На първия турнир, проведен в Чиста Велека в Хърватия възпитаничките на старши треньора Ирена Колева постигнаха две победи и допуснаха една загуба.

Шампион 2006 стартира турнира с победа с 57:38 над състава на Водице, домакин на този етап от надпреварата. Момичетата спечелиха всички четвърти от мача, като не допуснаха съперника да отбележи повече от 12 точки в нито една от тях.

Три състезателки на Шампион 2006 завършиха с двуцифрен точков актив. Габриела Коцева бе най-резултатна с 18, а освен нея Валерия Стойчева и Александра Атанасова добавиха по 12.

Във втория мач Шампион 2006 допусна поражение с 37:69 от словенския Рогашка Слатина, който спечели всичките си мачове от турнира.

В последния си двубой в Хърватия Шампион 2006 се наложи над миналогодишния първенец в тази възрастова група - Цинкарна Целе. След равностойно първо полувреме българките успяха да вземат аванс от една точка - 40:39, но много по-силна игра след почивката им донесе убедителен успех при 78:61.

Изключителен мач на Габриела Коцева, отбелязала 32 точки, а освен това с 7 борби и 8 асистенции в срещата. Валерия Стойчева завърши с 19 точки, а Александра Атанасова с 15.

В следващия турнир Шампион 2006 ще играе срещу други три отбора, участници в надпреварата - Челик, Конич и Будучност. Надпреварата е планирана за началото на декември в Зеница, Босна и Херцеговина.

Майкъл Фелпс - плувецът с легендарен статут
00:30, 22.05.2024
Чете се за: 03:45 мин.
Шаби Алонсо: Готови сме за финала срещу Аталанта, очаквам великолепна атмосфера на стадиона в Дъблин
Чете се за: 00:47 мин.
Канада надигра домакина Чехия след продължение на световното първенство по хокей на лед
Чете се за: 03:02 мин.
БНТ представя ансамбъла по художествена гимнастика в поредицата "Спортните таланти на България"
20:45, 21.05.2024
Чете се за: 01:07 мин.
Лидерът в генералното класиране Тадей Погачар записа пета етапна победа в обиколката на Италия
20:10, 21.05.2024
Чете се за: 01:55 мин.
Двама българи продължават на репешажите на еврошампионата по борба до 23 години в Баку
19:28, 21.05.2024
Чете се за: 01:35 мин.
Световната купа по спортна гимнастика във Варна на живо по БНТ 2
19:25, 21.05.2024
България загуби от Аржентина третия си мач от олимпийския квалификационен турнир за Париж 2024
Гърция след наводненията: Волос е на ръба на хуманитарна криза