Москва обвинява Киев в удари по енергийна инфраструктура
155 китайски граждани се бият на украинска територия, съобщи тази вечер президентът Володимир Зеленски. Украйна обяви, че най-малко 22-ма души са били ранени тази нощ при руски въздушни удари по източната част на страната.
Сред целите бяха Краматорск в Донецка област и южния град Днепър. Над 20 удара са нанесени срещу Харков. Москва обвини Украйна, че продължава да атакува руска енергийна инфраструктура въпреки договорения 30-дневен мораториум.
Двете страни се обвиняват взаимно в нарушения на тази договореност. Втори кръг от руско-американските преговори предстои утре в Истанбул. Ще се обсъди работата на дипломатическите мисии в двете страни.
Петима души, пътували заедно с лекаря, диагностициран с ебола, са поставени под карантина
Лидерите от Е5: Нашите държави ще защитават европейското и трансатлантическото единство
Очаква се прокуратурата да повдигне обвинение на шофьора на тир, причинил тежката катастрофа на АМ "Тракия"
Слънчево време с изолирани следобедни превалявания ще е времето в четвъртък