30 медала спечелиха българските състезатели на турнира по таекуондо "Рамус София къп"

медала спечелиха българските състезатели турнира таекуондо рамус софия къп
11:45, 06.11.2023
Чете се за: 02:55 мин.

30 медала спечелиха българските състезатели при кадетите, младежите и девойките в турнира по олимпийско таекуондо в ранг Е1, валиден за европейската ранглиста "Рамус София къп".

До първото място във възрастта младежи и девойки достигнаха Йорданка Трендафилова (Гладиатор, категория 46 кг), Виктор Георгиев (Рамус, 63 кг), Деян Божков (Рамус, 59 кг) и Красимир Лилов (Турбо, 59 кг).

При кадетите първите места в сметката на България са осем. На най-високото стъпало на почетната стълбичка се качиха Ива Попова (Класа, 61 кг), Георги Георгиев (Гладиатор, 37 кг), Мартин Стоянов (Рамус, 44 кг), Мариса Николова (Августа, над 59 кг), Дея Пеева (Класа, 45 кг), Даниел Кирилов (Турбо, 51 кг), Виктор Вангелов (Финикс, 29 кг), Любослав Миланов (Класа, 65 кг)

В конкуренцията на над 1000 състезатели от 21 държави българските спортисти в тези категории отново доказаха класата си и прибавиха към 12 купи още 6 сребърни и 12 бронзови отличия.

В отборното подреждане Каса и Гладиатор заеха второ и трето място при кадетите. В класирането при младежите домакините от клуб Рамус са на втората позиция.

За първи път организаторите на турнира проведоха надпревара и в дисциплината "пумсе" или т.нар. "форми". Отборната титла в майсторския клас "А" спечелиха състезателите на ТК Форс 2004 (Бургас), следвани от Хемус (Горна Оряховица) и Ес-тийм (София).

В клас "Б" златото стана притежание на таекуондистите от Ес-тийм(София), пред Хемус (Горна Оряховица) и Барин (София).

"Изключително доволен съм от това издание на турнира. За пореден път доказахме, че сме отлични домакини. Като екип ние сме изключително стиковани, защото имаме опит, а с присъствието на технически екип от Испания и Хърватия всичко мина наистина гладко. Конкуренцията беше изключително силна. Дойдоха много класни състезатели, съдиите също бяха на много високо ниво. Искам да благодаря за подкрепата, която получихме от Министерството на младежта и спорта", каза след състезанието Димитър Михайлов, организатор на надпреварата.

Чете се за: 03:07 мин.
Треньорът на ЦСКА 1948 преди мача с Левски: Трябва да покажеш лице в този мач, за да победиш
По препоръка на УЕФА, европейската квалификация между България и Унгария на 16 ноември ще бъде в Пловдив