българският национален отбор волейбол мъже замина япония група състезатели
Снимка: Startphoto.bg
от БНТ , Източник: БГНЕС
09:09, 22.06.2023
Национални отбори

Мъжкият национален отбор на България по волейбол ще се изправи срещу Канада във втория си мач от втората седмица на турнира Лига на нациите, която се провежда във френския град Орлеан. Срещата е в четвъртък, 22 юни, от 17:30 часа българско време.

Нашите загубиха първия си двубой в Орлеан от Бразилия с 0:3 гейма. Възпитаниците на Пламен Константинов бяха равностойни на Селесао в откриващия гейм, в който отстъпиха с 22:25, но след това бяха надиграни от съперника съответно на 17 и 15 точки.

Срещу „кленовите листа“ родните национали ще търсят втория си успех в тазгодишното издание на надпреварата, след като до тук взеха единствено мача си със Словения, при това с 3:0 гейма. „Трикольорите“ обаче допуснаха четири поражения в останалите си срещи, включително от Китай и Полша с по 2:3 гейма, както и от домакините на първия турнир Япония с 0:3, и във вторник вечерта от Бразилия със същия резултат.

България заема към момента 11-ата позиция в подреждането с актив от пет точки, докато канадците са предпоследни с едва два пункта. Лидер е Япония – „самураите“ нямат грешна стъпка и са водачи с пълен актив от 18 точки след шест последователни победи. До края на втората седмица в Орлеан волейболистите ни ще играят още с Аржентина и Куба.

Илия Кузманов, МВР: Несгодите за колегите и начинът, по който се охранява границата, са без промяна
Стефка Костадинова, Белчо Горанов и Димитър Илиев окуражиха българските спортисти в Полша