С шест медала се завърнаха българските стрелци от силния международен турнир с пневматично оръжие в Белград, Сърбия.
Първото отличие донесе Антон Ризов, който спечели бронзов медал на 10 метра пушка при мъжете.
Николая Раденкова , която завоюва сребърно отличие при девойките на пистолет. Отново на пистолет при жените Мирослава Минчева също спечели сребърен медал, като отстъпи единствено на сръбската звезда Зорана Арунович.
При мъжете на пистолет Николай Панов спечели сребърен медал.
Във втория ден на турнира Самуил Донков взе бронз на пистолет (мъже), а олимпийската вицешампионка от Токио 2020 Антоанета Костадинова също се окичи с бронз на пистолет при жените.
България обяви състава си за Балканиадата по лека атлетика до 18 години в Нове Место
Световната гимнастика въведе по-строги правила за поведението на почетната стълбичка
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"