Балкан Ботевград се сбогува с Европа след тежка загуба в Кипър

22:23, 30.11.2022
Чете се за: 01:40 мин.
балкан ботевград сбогува европа тежка загуба кипър
Снимка: БК Балкан Ботевград

Българският баскетболен шампион Балкан Ботевград приключи участието си в турнира за Купата на ФИБА Европа, след като претърпя тежко поражение при гостуването си на кипърския Керавнос с 61:82.

В другия мач словашкият Левице се наложи като домакин над Опава от Чехия с 94-80 и така всички отбори в група D завършиха с по 3 победи и 3 загуби, но в следващата фаза на турнира продължават тимовете с по-добра точкова разлика в преките двубои, а именно Керавнос и Левице.

Балкан започна добре мача в Кипър и спечели първата четвъртина с 22:18, но във втората ботевградчани вкараха едва 7 точки и закономерно допуснаха обрат и на почивката вече изоставаха с 10 точки при 49:39 в полза на домакините.

След паузата баскетболистите на Керавнос продължиха да увеличават преднината си, която надхвърли 20 точки при финалната сирена и за съжаление сложи край на участието на българския тим в надпреварата.

За победителите Усман Крубали завърши с "дабъл-дабъл" - 20 точки и 13 борби, а за Балкан Ботевград Мануел Суарес беше най-резултатен с 16 точки.

Финансовото министерство очаква дефицит от 610 млн. лева в хазната към края на ноември