Берое и Черноморец с победи като гости в НБЛ

11:30, 19.12.2020
Чете се за: 01:26 мин.
Баскетбол
берое черноморец победи гости нбл

Старозагорци спечелиха трудно при гостуването си на Черно море Тича във Варна със 78:62, докато Черноморец се справи с Ямбол, също далеч от дома след 89:84.

Във морската столица Берое изковаха успеха си в последната четвърт след отличната си стрелба от зоната за три точки. Така "зелените" записаха трети успех от началото на сезона в НБЛ, като имат и също толкова загуби. Варненци пък са с два успеха и четири поражения.

Домакините влязоха по-добре в срещата поведоха с 9:4, но тройки на Симеон Илиев и Павел Маринов позволиха на гостите веднага да обърнат резултата в своя полза при 10:9.

Серията на Берое продължи и те поведоха с 14:9 преди домакините на свой ред да запишат силни минути, за да приключат първата част с преднина от 20:14 в своя полза.

Авансът на "моряците" достигна до 10 точки при 24:14, а след този момент играта стана по-равностойна, като Черно море тича успяваше да поддържа аванс от около 6 точки.

Около минута и половина преди почивката обаче гостите стигнаха до равенството след кош на Седариан Рейс и тройка на Брейди Роуз при 34:34. Така на полувремето резултатът бе равен - 36:36.

Малко след началото на третата четвърт Черно море Тича отново дръпна е с 5 точки при 43:38, но с тройка на Николай Стоянов Берое изравни при 43:43.

Двата тима продължиха да се движат близко в резултата, докато гостите не взеха лек аванс от пет точки при 55:50, след кош на Станислав Ваклинов и тройка на Джеймс Гавин.

Така Берое влезе в последната част при аванс от 55:52 и след четири тройки в нейното начало срещу само един кош за варненци, тяхната преднина рязко скочи до 13 точки.

До края на мача старозагорци нямаха проблеми, за да грабнат крайния успех в мача със 78:62.

Черноморец (Бургас) също спечели далеч от дома при визитата си на Ямбол с 89:84 (25:17, 23:19, 26:27, 15:21) в среща от седмия кръг на Националната баскетболна лига.

Баскетболистите на Васил Евтимов стигнаха до втори последователен успех, след като преди няколко дни надделяха и над състава на Академик Пловдив.

Бургазлии изиграха страхотно първо полувреме, след което имаха преднина от 12 точки - 48:36. След почивката домакините опитаха да намерят път обратно в мача, но съумяха само да намалят изоставането си.

Марвин Смит записа 21 точки за успеха, докато 19 добави Дианте Болдуин. С по 14 точки се отличиха Константин Коев и Уендъл Луис, а 12 вкара Евгени Хаджирусев.

Иван Лилов отново изигра резултатен мач и наниза 24 точки за домакините, докато със 17 се включи Дарин Иванов, а 16 запис Уили Атууд.