ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Борислав Младенов: Намерихме енергията, която не показахме в предишните мачове

bnt avatar logo от БНТ , Източник: БТА
A+ A-
Чете се за: 02:27 мин.
Спорт
борислав младенов виртус имола десето поражение италианската серия
Слушай новината

Българският баскетболист Борислав Младенов говори пред вестник "Кориере Романя", след като стана герой за тима си Виртус Имола при победата над Фиоренцуола, вкарвайки 20 точки и добавяйки 8 спечелени борби.

"Фиоренцуола е много силен отбор, четвърти е в класирането. На нас обаче ни трябваше задължително победата. Следвахме плана си и направихме това, което трябва да правим. Намерихме енергията, която не показахме в предишните пет мача", коментира българинът.

През последният месец той се представяше под очакванията.

"Мисля, че всеки играч има такива периоди през сезона и не е толкова притеснително. Освен това треньорът ми помогна и ме мотивира. Минах през период, в който не ми влизаха изстрелите и поне опитвах да помогна на отбора в защита. Знам, че имам съотборниците, които могат да вкарват много и затова просто правех нещо различно от това, което правя по принцип", добави Младенов.

"Не знам дали сме най-силната двойка с Галаси, но но мисля, че сме една от най-добрите в Серия В. Галаси може да реализира много, но същи и да прави асистенции и когато имах трудности, той пое отбора си на гъбра си", смята синът на легендата Георги Младенов.

"Няма думи, с които мога да опиша нашите тифози - винаги са с нас, дори и при най-даречните гостувания. Те са нашият шести играч, който винаги ни дава сили, дори и при загубите. Мисля, че без тях нямаше да успеем да спечелим някои от мачовете през сезона", каза още Борислав Младенов.

Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber

Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини

Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?