Появата на бозайника радва туристите, но тревожи експертите
Див делфин се е настанил във водите близо до площад "Сан Марко" във Венеция. Появата на бозайника радва туристите, но тревожи експертите.

Делфинът, наречен от местната преса Мимо, е навлязъл във водите на Венецианската лагуна през юни. Излизал е от залива, за да се храни. Но от октомври насам морските биолози от местния природонаучен музей казват, че го наблюдават почти ежедневно в близост до площад "Сан Марко".

Мястото е много натоварено откъм трафик - водни таксита, лодки и гондоли.
Учените се притесняват за безопасността на бозайника.

Те се надяват, че по-малкото риба в залива през зимата ще го накара да се завърне в открити води.
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата
След катастрофите на АМ "Тракия" и "Струма": Кога мантинелите са ефикасни?
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"