Повече от 130 000 домакинства в Днепропетровска област в Украйна останаха без ток след руски удари. Нанесени са щети по енергийни обекти и в Сумска област.
След вчерашната атака кметът на Киев Виталий Кличко призова жителите на града да го напуснат, заради енергийната криза.
На дипломатическия фронт - Володимир Зеленски съобщи, че се водят преговори със Съединените щати за евентуално споразумение за свободна търговия. Той уточни, че все още не е обсъдил темата с американския президент, но очаква двамата да разговарят на срещата в Давос на 19 януари.
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив