Софийският фестивал на науката отбеляза днес своето юбилейно 10-о издание. Заради COVID пандемията, фестивалът отложи с няколко месеца своите изяви, но това не повлия на интереса към него и от детската публика и от сериозната научна общност.
Както винаги, фестивалът успя да събере интересни учени от много страни, които споделиха страстта си към науката и постиженията, които биха променили света, стана среща между бъдещи и настоящи учени.
И този път софийският фестивал намери подкрепата на много партньори, а еврокомисарят по наука и технологии Мария Габриел избра да обяви именно тук важна европейска инициатива.
Мария Габриел - еврокомисар по "Иновации, научни изследвания, култура образование и младеж": Само след седмица ще излезем със съобщение по отношение на новото образователно пространство, което трябва да бъде реализирано до 2025 г., искаме да вдъхнем динамика на европейското научно изследователско пространство и за мен тук учените и демонстрациите, които виждаме, имат своето достойно място.
Институт за геопространствени изследвания и технологии открива СУ „Св. Климент Охридски“
С флаг в ръка и мечти за медали: Българските олимпийци по природни науки получиха националното знаме
Премиерът Румен Радев връчи националното знаме на олимпийските отбори по природни науки за 2026 г.
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг