Франция постигна класически успех над Люксембург в Мец

Капитанът Килиан Мбапе отбеляза поредното си попадение за "петлите"

23:51, 05.06.2024
франция постигна класически успех люксембург мец

Франция победи Люксембург с 3:0 в приятелска среща, играна на стадион "Сен-Симфориен" в Мец.

Възпитаниците на Дидие Дешан очаквано диктуваха случващото се на терена. Антоан Гризман демонстрира надмощието на "петлите" с удар в лявата греда още в 12-ата минута.

В края на първото полувреме домакините поведоха в резултата. Рандал Коло Муани засече с глава центриране на Килиан Мбапе.

След почивката световните вицешампиони продължиха да бележат. Джонатан Клаус удвои аванса на тима си с плътен удар извън наказателното поле.

Енес Махмутович пропусна най-опасното положение за гостите, като стреля с глава в напречната греда.

След двете си асистенции, Килиан Мбапе също записа името си сред голмайсторите. Капитанът засече от движение подаване в наказателното поле на доскорошния му съотборник в Пари Сен Жермен Брадли Баркола.

За Франция предстои приятелски мач с Канада, докато Люксембург ще гостува на Белгия.

Корабът "Старлайнър" пое към МКС с първите си астронавти (СНИМКИ)