ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
Съдът остави в ареста бившия заместник-кмет на София...
Чете се за: 00:32 мин.
Неуспешен е петият вот на недоверие към кабинета...
Чете се за: 05:27 мин.
Пловдив затваря центъра за движение на стари коли
Чете се за: 01:30 мин.
Без вода в 7 квартала на София
Чете се за: 00:32 мин.

ЗАПАЗЕНИ

Франция спечели бронзовите отличия на световното по хандбал за мъже

Чете се за: 02:27 мин.
Спорт

Олимпийският шампион от Пекин 2008, Лондон 2012 и Токио 2020 бе на косъм да се прибере у дома без медал.

франция спечели бронзовите отличия световното хандбал мъже
Снимка: БГНЕС
Слушай новината

Френският национален отбор все пак взе отличие от световното първенство по хандбал за мъже, след като надигра Португалия с 35:34 в мача за третото място. Актуалните европейски шампиони, които бяха с амбиция да завоюват златото си тръгват от шампионата с бронзовите медали.

Приятната изненада на световното първенство тимът на Португалия не даде нищо лесно на френския отбор, който все още е наранен от поражението от Хърватия на полуфинала и от провала на домашните олимпийски игри в Париж 2024.

Отборът на Гийом Жил все пак спечели малкия финал на световното първенство и това беше най-малкото, което се очакваше от него, като бе на косъм от това да се прибере дори без отличие.

В исторически план Франция печели за пети път бронзовите медали, след като завършва трета през 1997, 2003, 2005 и 2019 г. Ако добавим 6-те златни медала и двете сребърни отличия, "петлите" имат общо 13 класирания в Топ 3 в света, и логично третото място не успя да задоволи шампионския им глад.

За да се надява на нещо повече след провала от Хърватия, треньорът на "сините" промени стартовите си 7, като остави Мем, Ремили и Конку на пейката, и заложи на Ричардсън, Мин и Бос.

Младият Аймерик Мин оправда доверието на Гийом Жил и показа, че ще бъде един от ключовите играчи в състава на Франция в периода до Евро 2026.

„Това е моят първи мач за отличие и наистина съм щастлив да го спечеля с този отбор“, призна играчът на Нант пред BeIN Sports.

"Сините" поведоха 16 секунди преди края благодарение на попадение на Мелвин Ричардсън, а след това вратарят Шарл Болзингер опази крехката, но достатъчна за победата преднина на Франция.

Във финала Хърватия играе срещу защитаващия световната си титла отбор на Дания.

Последвайте ни

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?