Футболните ни национали до 17 години завършиха със загуба в европейските квалификации

Тимът ни завърши на последно място в Група 2 само с една точка от равенството с домакина Румъния.

футболните национали години драматична победа хърватия турнира загреб
Снимка: БФС
15:04, 26.03.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Национални отбори

Българският национален отбор по футбол до 17 години загуби от Уелс с 1:2 в последния си мач от европейските квалификации, игран в румънския град Могошоая.

Така тимът ни завърши на последно място в Група 2 само с една точка от равенството с домакина Румъния, като в първия двубой отборът на селекционера Тодор Симов отстъпи пред Швеция с 1:2. За финалния турнир в Кипър от нашата група се класира отборът на Швеция, а Уелс се надява да е сред най-добрите втори.

В 52-рата минута Божидар Петров си вкара автогол, с което даде аванс на тима на Уелс. В 74-ата минута Елиът Майлс направи 2:0 за съперника.

Една минута преди края на редовното време Михаил Полендаков вкара почетното попадение за България.

Съставът на България: Атанас Кехайов, Христо Аргиров (63 - Калоян Божков), Мартин Димитров, Симеон Цанев, Божидар Петров (68 - Давид Димитров), Марто Бойчев (63 - Стивън Гаоте), Михаил Полендаков, Михаил Петров (63 - Борис Тодоров), Емил Найденов (80 - Виктор Иванов), Филип Гигов, Васил Каймаканов.

Още Национални отбори

Юлиан Нагелсман: Важно е да се знае от всички, че ние се борим за титлата на Евро 2024
19:31, 25.04.2024
Чете се за: 02:05 мин.
Българските футболни национали до 16 г. победиха Армения във втория мач от турнира на УЕФА
Чете се за: 02:27 мин.
Българските национали по футбол до 16 г. стартираха с успех участието си на Турнира за развитие на УЕФА
Чете се за: 04:02 мин.
Националният отбор по футбол за девойки до 19 г. се класира за най-високата дивизия в Лигата на нациите
17:32, 09.04.2024
Силвия Радойска: Очаквам утре да победим Армения, мачовете ни с Румъния се очертават като финал за първото място
18:19, 08.04.2024
Олимпийските игри в Париж ще струват между 3 и 5 милиарда евро държавни пари
След рухването на моста в Балтимор: Продължава издирването на хора в реката (СНИМКИ)