България се изправя срещу Кипър в приятелски мач на стадион "Христо Ботев" в Пловдив. Срещата е от 19:00 ч. и ще бъде предавана пряко по БНТ 3. Студиото стартира в 18:30 ч.
Ние трябва да търсим всеки един такъв двубой в който резултатите са важни, но не е водещо и не зависи нищо утре от тях, в смисъл за класиране. Трябва да играем, за да натрупаме самочувствие.
Експерименти може да се направят, но не в точния смисъл на думата, да опитаме някаква друга постройка за даден мач, за да сме готови да имаме план Б, ако се наложи в някои ситуации. Това каза Илиан Илиев пред БНТ часове преди приятелската среща на мъжкия ни национален отбор по футбол с тима на Кипър в Пловдив.
Мачът е тази вечер от 19:00 ч. и ще бъде излъчен пряко по БНТ 3.
"Първия мач да започнем с един състав да се даде повече игрово време на хора, които са нямали така основна форма. По принцип и отсъствието на Кирил Десподов и на Филип Кръстев, сега и Вальо Антов знаехме, че получи тежки контузия за нещастие. Доста от основните хора, 3-4 човека като ти излезнат, ще влезнат нови хора, които са тук както и преди мачови са били, но са имали по-периферна роля, така че за да изиграят повече време", обясни Илиев.
"Имаме тежък мач с Гърция, добър мач, в който може би ще влезнат още нови хора в сравнение със състава срещу Кипър", добави селекционерът. Гостуването на Гърция е на 10 юни, а БНТ 3 ще предава и тази среща.
На въпрос една победа срещу Кипър може ли да помогне на самочувствието на отбора, Илиев отговори:
"Аз това казах преди малко и ще го кажа и на футболистите. С такива мачове се трупат самочувствие, но и може да стане обратен ефект, ако подходим несериозно. Очаква ни интересен мач."
Вижте интервюто във видеото!