Инициативен комитет "Консервативно-патриотично движение и граждани" с национална подписка срещу задължителния машинен вот, и "за" правото да се гласува по избор - с хартиена бюлетина или с машини.
Мотивът е, че машините будят недоверие в обществото. В комитета влизат проф. Антоанета Христова, Петьо Блъсков, Станислав Недков - Стъки, Юлий Москов, Николай Бареков и други. До момента подписката е подкрепена от около 60 000 души. Тя ще бъде внесена на 22 юни в Народното събрание.
"Никой от гражданите не беше убеден и мисля, че не е убеден за това какво става в черната кутия на машината, а ЦИК, за съжаление, не успя да ни обясни и да ни убеди за това как те работят, така че да бъдем сигурни, че има реален обективен протокол и контрол върху резултата. Освен това много хора, които са целеви групи от нашите съграждани - възрастни, имат притеснения за това, че не могат да се справят с машините, защото трудно боравят и с телефони. Знаете, че има много хора, които имат и заболявания", обясни проф. Христова.
Президентът Радев за мирния план на Тръмп: Преговорите са единствената възможност да млъкнат оръжията
Пеевски към кметове и общински съветници от ДПС: Не пипайте местните данъци и такси една година
Желязков: Работим за това да има пълни компенсации до края на годината за животновъдите
Разбиха престъпна група за трафик на мигранти - каналджиите взимали до 15 000 евро на човек (СНИМКИ)
Николай Попов: Камионът, който уби Сияна, не е под охрана, разкарват го напред-назад
Трима души загинаха при жестока катастрофа край Пловдив, 7-годишно дете е с опасност за живота (СНИМКИ)