Джесика Пегула не остави шансове на китайка и спечели турнира по тенис в Сеул

Американката победи Юе Юан с 6:2, 6:3 за 83 минути

Джесика Пегула
11:25, 15.10.2023
Чете се за: 01:25 мин.

Водачката в схемата Джесика Пегула (САЩ) спечели титлата на турнира по тенис на твърда настилка в Сеул (Република Корея) с награден фонд 259 303 долара.

На финала американката победи китайката Юе Юан с 6:2, 6:3 за 83 минути и завоюва втори трофей за сезона и общо четвърти в кариерата си.

Джесика Пегула нямаше никакви проблеми в мача, в който направи шест пробива и два пъти загуби подаването си.

Поставена под номер 1, след като участва с "уайлд кард", Пегула даде само един сет на съперничките си през седмицата, за да стане първата американка след Винъс Уилямс през 2007-а, която печели титлата в Сеул. След като вдигна трофея в Монреал през лятото, американката може да се похвали с няколко титли в един сезон за първи път в кариерата си.