Българката е поставена под №1 в схемата.
Калояна Налбантова се класира за четвъртия кръг на европейското индивидуално първенство по бадминтон за юноши и девойки в Ибиса (Испания).
Поставената под №1 в схемата българка надделя без проблеми над Мария Елингсен (Норвегия) с 21:9, 21:4 за 16 минути.
Следващата й съперничка ще бъде победителката от двубоя Мишел Шочан (Ирландия) или Флора Ван (Нидерландия).
На двойки Цветан Иванов и Теодор Митев ще играят по-късно днес във втория кръг срещу Матс Кроес и Роел Пипелерс (Белгия).
При юношите Цветан Иванов загуби снощи от Сантяго Баталя (Португалия) с 9:21, 21:23 за 28 минути.
Васил Терзиев към спортистите със синдром на Даун: Направихте София още по-слънчева
Илияна Йотова: София ще бъде столица на усмивката, смелостта и необятните човешки възможности
Четирима българи достигнаха до финалите на европейското първенство по спортно катерене
МВР удари "Калашниците": КПП-та в Ботунец, обиски и арести в цяла София (ОБЗОР)
Путин и Тръмп са разговаряли по телефона, американски пратеници скоро ще са в Москва
Сблъсъци и сълзотворен газ в Женева: Хиляди демонстранти против срещата на Г-7 (СНИМКИ)