Коди Милър-Макинтайър записа 8 точки, 4 борби и 10 асистенции при поражение на Баскония в Евролигата

Ник Калатес изравни най-доброто постижение по отнети топки в Евролигата.

коди милър макинтайър записа точки борби асистенции поражение баскония евролигата
08:30, 02.03.2024
Чете се за: 02:35 мин.

Турският Фенербахче се наложи над испанския Баскония със 111:96 като домакин в двубой от 27-ия кръг в баскетболната Евролига.

Американецът с български паспорт в тима на Баскония Коди Милър-Макинтайър завърши с 8 точки, 4 борби и 10 асистенции за 29 минути на терена.

Резултатът бе равен след третата четвърт – 78:78, но в последните 10 минути домакините бяха по-убедителни.

Най-резултатен за Фенербахче бе Найджъл Хейс-Дейвис с 19 точки и 4 асистенции, докато за гостите Ваня Маринкович се отчете 18 точки и 2 борби.

Ник Калатес изравни най-доброто постижение по отнети топки в Евролигата, което принадлежи на легендата Димитрис Диамантидис. Двамата вече имат по 434 откраднати топки. Това се случи, след като гардът на Фенербахче регистрира 2 в двубоя срещу Баскония плюс 11 точки и 12 асистенции.

"Винаги е хубаво да движиш топката. Чувствам се страхотно да съм до името на такъв човек, който ми е голям приятел”, коментира Калатес.

Фенербахче заема седма позиция във временното класиране с 16 победи и 11 загуби, а испанският отбор е осми с актив 14-13.

За турския тим предстоят още три мача срещу испански съперници. Отборът на Шарунас Ясикевичус ще спори в следващите си три срещи от Евролигата с Реал Мадрид, Валенсия и Барселона. Баскония ще бъде домакин на АЛБА Берлин в 28-ия кръг на 8 март.

Барселона прекъсна серията си от три успеха с домакинско поражение от Монако с 67:77. Майк Джеймс се отличи със 17 точки, 8 борби и 4 асистенции за гостите, а за Барселона Ян Весели оформи „дабъл-дабъл“ от 19 точки и 10 борби. Барселона е втори в подреждането с актив 18-9, а Монако запази победния си ход с общо 17-и успех от началото на сезона и се намира на четвърто място.

В останалите срещи от 27-ия кръг в Евролигата Жалгирис загуби като домакин на гръцкия Олимпиакос със 76:95, френският АСВЕЛ Вильорбан надигра у дома италианския Армани Олимпия Милано с 81:77, а в Германия Байерн Мюнхен се справи със сръбския Цървена звезда със 74:66.

Гледайте финалите на европейското първенство по спортна гимнастика за жени НА ЖИВО по БНТ 3
Чете се за: 02:25 мин.
Калояна Налбантова достигна до четвъртфиналите на турнир по бадминтон в Люксембург
22:19, 03.05.2024
Кристин Кръстева се класира 30-а в многобоя при девойките на европейското първенство по спортна гимнастика
21:50, 03.05.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Макс Верстапен най-бърз в свободната тренировка за Гран при на Маями
21:43, 03.05.2024
Чете се за: 01:12 мин.
Боряна Калейн завърши втора, Стилияна Николова е трета в квалификациите на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку
21:34, 03.05.2024
Чете се за: 02:30 мин.