Лена Хеки-Грос триумфира в масовия старт от Световната купа по биатлон в Осло

Състезанието премина без българско участие

Лена Хеки-Грос
15:36, 02.03.2024
Чете се за: 02:02 мин.
Биатлон

Швейцарката Лена Хеки-Грос триумфира в масовия старт на 12.5 километра за жени от Световната купа по биатлон в норвежкия зимен център Осло-Холменколен.

28-годишната Хеки-Грос измина трасето за 35:46.3 минути и допусна само две грешки в четирите стрелби. Така тя записа втора победа за сезона и втора в кариерата си.

Състезанието беше доста интересно и заради променливите условия на вятъра, водещи до смени на лидерската позиция с всяка следваща обиколка. Демонстрирайки забележително хладнокръвие, швейцарката запази концентрация през втората половина на състезанието и стигна до успеха.

След нея финишираха французойките Жюлия Симон и Лу Жанмоно. Носителката на Световната купа за миналия сезон Симон остана на 16.8 секунди пасив с четири пропуснати мишени, а Жанмото - на 22.3 секунди с три грешки.

Състезанието премина без българско участие.

В генералното класиране за Световната купа след 16 от 21 старта начело с 859 точки е Ингрид Тандреволд (Норвегия), която днес се класира четвърта с три грешки и изоставане от 23.3 секунди. Италианката Лиза Витоци е втора със 766 точки, следвана от Жюлия Симон със 762 точки. От българките най-напред е Валентина Димитрова с 54 точки, която е на 54-о място, a Лора Христова се нарежда 68-а с 24 точки.

В подреждането на малкия кристален глобус в масовия старт едно състезание преди края на сезона води Жюлия Симон с 205 точки, пред Хеки-Грос със 174.

По-късно днес Световната купа в Осло продължава с масовия старт на 15 км за мъже.

Ясни са победителите на двойки на Държавното лично първенство на закрито до 18 г.
За първи път в света: Състезание с реактивни костюми се проведе в Дубай