Ливърпул отвя Кристъл Палас и съкрати разликата с лидера Манчестър Сити

ливърпул отвя кристъл палас съкрати разликата лидера манчестър сити
16:15, 23.01.2022

Отборът на Ливърпул постигна победа с 3:1 при визитата си на Кристъл Палас от 23-ия кръг на английската Висша Лига.

"Мърсисайдци" се възползваха от грешната стъпка на лидера Манчестър Сити и съкратиха разликата от състава на Пеп Гуардиола на 9 точки.

Гостите от Ливърпул започнаха по-активно срещата на "Селхърст Парк" и откриха резултата в 8-ата минута. Андрю Робъртсън центрира от ъглов удар в наказателното поле на домакините, където включилият се от задна позиция Върджил ван Дайк засече с топката на първата греда и с глава я прати в горния десен ъгъл на вратата, пазена от Висенте Гуаита.

Селекцията на Юрген Клоп удвои преднината си в 31-ата минута. Анди Робъртсън направи диагонално центриране в пеналтерията на Палас, където Алекс Окслейд-Чембърлейн овладя на гърди и стреля от ждроб покрай Гуаита и покачи на 2:0.

Десетина минути след началото на втората част домакините намалиха пасива си. Джефри Шлуп изведе Матета зад отбраната на Ливърпул, очи в очи с Алисон, десният бранител на Палас подаде успоредно към Одсон Едуард, който прати топката в опразнената врата за 1:2.

Крайното 3:1 в полза на “мърсисайдци” оформи Фабиньо в 89-ата минута след точно изпълнение на дузпа.

В класирането Ливърпул е втори с 48 точки, на 9 пункта зад лидера Манчестър Сити. Кристъл Палас е 13-и с актив от 24 точки.

Асен Василев пред БНТ: Не очакваме инфлацията у нас да мине 10%
Ураганна буря отмени днешните стартове от Европейското по ски ориентиране в Чепеларе