Локомотив София се наложи над Етър с гол в края

Ивайло Найденов реализира победното попадение в 88-ата минута

Локомотив София
Снимка: Startphoto.bg
14:54, 02.03.2024
Чете се за: 02:10 мин.

Локомотив София победи Етър с 2:1 като гост във Велико Търново в двубой от 23-ия кръг на Първа лига. Ивайло Найденов реализира победното попадение в 88-ата минута.

Футболистите на Етър бяха близо до попадение в 29-ата минута след като Мартин Моран засече центриране на Тибуе, но удари греда, а впоследствие след удар на Ловре Кнежевич бранител на гостите изчисти топката пред голлинията.

Великотърновци пропиляха още една изгодна възможност в 37-ата минута, когато отново гредата помогна на Локомотив София, а Иван Василев не успя да се разпише.

На фона на пропуските на Етър гостите поведоха с 1:0 в 53-ата минута, когато след центриране на Красимир Милошев, Горка Ларучеа прати топката във вратата на своя тим, отбелязвайки си автогол.

В 64-ата минута Красимир Станоев прехвърли стража на домакините Мартин Величков, който все пак успя с ръка да отклони леко топката, която се отби в гредата и не влезе във вратата му.

Етър отбеляза изравнително попадение в 81-ата минута. Иван Василев получи пас от Николай Янков, отправи удар, топката се отклони от Кардосо и влезе във вратата на софийския тим за 1:1.

Локомотив София стигна до победата в 89-ата минута, когато влезлият като резерва Ивайло Найденов се възползва от подаване на Стив Траоре и реализира за крайното 2:1.

Локомотив София победи Етър с 2:1 като гост във Велико Търново в двубой от 23-ия кръг на футболната Първа лига.

В следващия кръг Етър ще гостува на Локомотив Пловдив на 8 март, а Локомотив София приема Славия на 9 март.