Парламентарната комисия за ревизия на предишното управление изслушва ръководството на "Топлофикация София" на последното си заседание.
На заседанието, което продължава и в момента, не присъства столичният кмет Йорданка Фандъкова, въпреки че беше поканена.
Председателят на комисията Мая Манолова представи информация за дълговете на дружеството в последните 5 години.
На база представените документи може да извлечем следната информация. През последните 5 години "Топлофикация София" работи само на загуба. За 2016 г. загубата е 62 милиона лева. За 2017 г. е 34,8 милиона лева. За 2018 г. 19,7 милиона лева. За 2019 г. 82,5 милиона, за 2020 г. 67,158 милиона. За тези 5 години натрупаната загуба е в размер на 245 милиона лева, обясни Мая Манолова.
Екипи на КЗП и на НАП провериха автомивка на самообслужване в Пловдив по сигнал
"Лукойл" се е съгласил да продаде чуждестранните си активи на американската "Карлайл Груп"
Политически консултации: За президента Йотова общата цел е провеждането на честни избори
Президентът Илияна Йотова продължава консултациите с "ДПС - Ново начало", БСП и ИТН