Милан разби Лацио и оформи ново дерби с Интер на 1/2-финалите за Купата на Италия

23:51, 09.02.2022
манчестър сити победи новия тим ериксен дръпна точки ливърпул

Отборът на Милан надигра повече от категорично с 4:0 като домакин Лацио във втория 1/4-финал от турнира за Купата на Италия.

На своя "Сан Сиро" "росонерите" изнесоха истинска лекция на футболистите на Маурцио Сари и в спор за място на финала ще се изправят срещу градския съперник Интер.

Рафаел Леао откри резултата в 24-ата минута, след като бе изведен с чудесен пас от дълбочина на Алесио Романьоли и с прецизен удар по тревата направи безпомощен Пепе Рейна.

В 41-ата минута пък Леао влезе в ролята на асистент, подавайки към Оливие Жиру, който на празна врата нямаше как да сбърка за 2:0.

В добавеното време на първата част отново френският нападател беше в прегръдките на своите съотборници, след като засече ниско подаване по тревата на Тео Ернандес.

Крайното 4:0 оформи Франк Кесие в 79-ата минута, след като котдивоарецът се оказа най-съобразителен при едно разбъркване в наказателното поле на Лацио и с хубав плътен прати топката за четвърти път в противниковата врата.

1/4-финалите в турнира за Купата на Италия продължават утре с двубоите Аталанта - Фиорентина и Ювентус - Сасуоло.