Младежкият национален отбор по футбол завърши 2:2 с Косово в евроквалификация

младежкият национален отбор футбол завърши косово евроквалификация
16:06, 17.11.2023
Чете се за: 02:05 мин.

Младежкият национален отбор на България до 21 години завърши наравно 2:2 при гостуването на Косово в квалификационна среща за Европейското първенство по футбол.

Ремито остави България на трето място с 6 точки, колкото има и вторият Германия, но българите са с три мача повече. Косово е четвърти с 5 точки, лидер в група D е Полша с 9 точки.

Българите на два пъти повеждаха в резултата на стадиона в Прищина, но домакините се добраха до точката с две попадения на Ардит Тахири.

Мартин Сораков откри резултата в 7-а минута след подаване на Георги Николов, а домакините изравниха чрез Тахири в 34-а минута.

"Лъвчетата" отново поведоха в самия край на първата част с точно попадение на нападателя на Левски Марин Петков, който бе оставен непокрит и сам срещу вратаря не сбърка за 2:1.

В 59-а минута грешка в защитата на българския отбор помогна на Косово да стигне до ново равенство. Ходжа проби от ляво и центрира за Тахири, който технично пусна топката покрай вратаря за крайното 2:2.

България имаше отлични възможности да стигне до трите точки, но пропуски пред вратата на домакините направиха Никола Илиев и влезлият като резерва Роберто Райчев.

Така младежките национали отново не успяха да победят Косово, след като преди месец срещата между двата отбора в София също завърши наравно - 1:1.

Чете се за: 01:47 мин.
Женските волейболни отбори на Левски и ЦСКА научиха опонентите си за Чалъндж къп
15:11, 16.07.2024
Чете се за: 00:45 мин.
Балкан и Рилски спортист попаднаха във втора урна за Купата на ФИБА Европа
14:59, 16.07.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Българските юношески национали по бокс взеха участие на подготвителен турнир в Латина
14:51, 16.07.2024
Левски удължи договора на Антоан Стоянов
14:43, 16.07.2024
Чете се за: 00:27 мин.
Волейболният Левски попадна в група с Ястжембски, Люнебург и Шомон в Шампионска лига
14:35, 16.07.2024
Чете се за: 01:40 мин.