Младежкият национален отбор по футбол завърши 2:2 с Косово в евроквалификация

младежкият национален отбор футбол завърши косово евроквалификация
16:06, 17.11.2023
Чете се за: 02:05 мин.

Младежкият национален отбор на България до 21 години завърши наравно 2:2 при гостуването на Косово в квалификационна среща за Европейското първенство по футбол.

Ремито остави България на трето място с 6 точки, колкото има и вторият Германия, но българите са с три мача повече. Косово е четвърти с 5 точки, лидер в група D е Полша с 9 точки.

Българите на два пъти повеждаха в резултата на стадиона в Прищина, но домакините се добраха до точката с две попадения на Ардит Тахири.

Мартин Сораков откри резултата в 7-а минута след подаване на Георги Николов, а домакините изравниха чрез Тахири в 34-а минута.

"Лъвчетата" отново поведоха в самия край на първата част с точно попадение на нападателя на Левски Марин Петков, който бе оставен непокрит и сам срещу вратаря не сбърка за 2:1.

В 59-а минута грешка в защитата на българския отбор помогна на Косово да стигне до ново равенство. Ходжа проби от ляво и центрира за Тахири, който технично пусна топката покрай вратаря за крайното 2:2.

България имаше отлични възможности да стигне до трите точки, но пропуски пред вратата на домакините направиха Никола Илиев и влезлият като резерва Роберто Райчев.

Така младежките национали отново не успяха да победят Косово, след като преди месец срещата между двата отбора в София също завърши наравно - 1:1.

Илиан Илиев: Благодаря на момчетата, че изиграхме мача както искахме
23:45, 19.05.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Георги Дерменджиев: Един недобър мач за нас
23:39, 19.05.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Щурм Грац сложи край на доминацията на Ред Бул Залцбург в австрийската Бундеслига
23:33, 19.05.2024
Чете се за: 00:52 мин.
Александър Сьорлот извоюва точката за Виляреал срещу Реал Мадрид в осемголов трилър
23:25, 19.05.2024
Константин Костадинов и Аликанте с втора загуба в плейофната серия срещу Форка Лейда в Leb Oro
Чете се за: 00:55 мин.
САЩ вкара 10 на Казахстан в мач от група B на световното първенство по хокей на лед
21:31, 19.05.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Интер и Лацио не излъчиха победител при коронясването на "нерадзурите"
21:22, 19.05.2024
Бяла спечели за трета поредна година първенството на България по хандбал за жени
21:11, 19.05.2024
Васил Терзиев за погрома: Законът е ясен – отговорността е на организаторите и на МВР