Среброто за първи път достигна равнище от 92 долара за унция
Златото, среброто, медта и калаят поскъпнаха до рекордни стойности на фона на геополитическата несигурност. Среброто за първи път достигна равнище от 92 долара за унция.
Жълтият метал се върна към рекордните стойности с поскъпване от 7 на сто за първите две седмици на годината до над 4600 долара за унция. Цените се движат нагоре поради опасения за независимостта на американския Федерален резерв на фона на разследването на Вашингтон срещу централната банка.
Допълнителен фактор е натискът върху НАТО, вследствие на американските апетити към Гренландия, както и последиците от масовите протести в Иран.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Стопроцентов контрол на границата за сурово мляко до 19 юни, цените тръгнаха нагоре
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата
Аферата "Баба Алино": Само един човек от задържаните 25 души остава в ареста