ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Нова руска атака с дронове срещу Одеса

Чете се за: 01:30 мин.
По света
Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
Слушай новината

Войната в Украйна - руска атака с дронове срещу Одеса. Поразена е енергийна инфраструктура. По информация на местните власти няма данни за пострадали, но част от града е без ток. В засегнатите райони работят аварийни екипи.

Руското министерство съобщи, че над Ростовска област са прихванати 11 дрона. Пожар е избухнал в електрическа подстанция в Ростов. Според властите той е овладян, но те не посочват причините за инцидента.

В среднощното си обръщение президентът Володимир Зеленски благодари на всички, които защитават Украйна и на западните партньори за помощта. След седмица масирани руски атаки по енергийна инфраструктура най-тежко остава положението в Харков, каза още Зеленски:

"През изминалата седмица - от понеделник до днес, руските терористи използваха около 190 ракети от различен тип и почти 140 дрона. Изстреляха и над 700 управляеми авиационни бомби. За изминалите повече от 2 години няма нито една седмица, в която Русия да се е въздържала от терор. И ние правим всичко по силите си, за да може окупаторите да усетят нашия честен отговор по същия начин - всяка седмица, всеки ден."

Последвайте ни

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?